Počítadlo

Současnost školy

Vloženo: 2.1.2019 | Autor: Administrátor| Zobrazeno: 524x | Zatím neupraveno

Vážení přátelé školy,
vítáme Vás na stránkách Základní školy Jirny, okres Praha - východ.

Základní škola Jirny, okres Praha – východ je  příspěvkovou organizací od 1. 1. 2003. Naše škola je plně organizovaná pěti ročníky 1. stupně (ve školním roce 2018/2019 se vyučuje v 11 třídách). 1.9.2017 jsme zahájili výuku v 6.ročníku a pokračujeme v přechodu na plně organizovanou školu pro 1.- 9.ročník základní školy. V roce 2018/2019 máme otevřeny 2 třídy 2.stupně. Celková kapacita školy je 350 žáků, součástí školy je školní družina s kapacitou 140 žáků.  Školu navštěvují děti z obcí Jirny, Nové Jirny a příležitostně i z mimospádové oblasti.

Základní škola Jirny, okres Praha - východ disponuje třemi místy poskytování vzdělávání:

1. historická budova Brandýská 45 - 3.-5.ročníky

2. budova bývalé mateřské školy Navrátilova 69 - 1.-2.ročníky, školní družina

3. nová moderní budova Pražská ulice - 6.-7.ročníky, V.A,V.B

• Ve školním roce 2007/2008 jsme zahájili poprvé vzdělávání v 1. ročníku podle vlastního školního vzdělávacího programu s názvem Veselý a chytrý školák,  podle ŠVP ZV vzděláváme již všechny ročníky. Vychází z koncepce, která vznikala dlouhodobým zkvalitňováním pedagogické práce a vytvářením vlastní kultury školy navazující na tradici a historii školy a stávající se kritériem jedinečnosti školy. Chceme tuto jedinečnost společně rozvíjet a zvyšovat prestiž školy, chceme usnadňovat přechod žáků z předškolního vzdělávání a rodinné péče do povinného, pravidelného a systematického vzdělávání, chceme podporovat co nejširší rozvoj osobnosti všech žáků a respektovat individuální potřeby, možnosti a zájmy každého žáka, poskytneme spolehlivý základ všeobecného vzdělání orientovaného na životní i praktické situace a s uplatněním odpovídajících metod motivovat žáky k dalšímu učení a aktivnímu poznání založeném na hledání, objevování, tvořivosti a volbě vhodné cesty k řešení problému. Základní vzdělávání budeme poskytovat v klidném, přátelském, partnerském, tolerantním a rodinném prostředí školy otevřeném vždy a všem.

• Škola nabízí kvalitní volnočasové aktivity - spontánní činnost školní družiny a zájmové útvary. Ve školním roce 2014/2015 byla otevřena pobočka ZUŠ Jana Zacha Čelákovice. Po dobu školní docházky integrujeme děti se specíálními vzdělávacími potřebami, věnujeme se žákům nadaným a mimořádně nadaným.

• Jirenská škola je přirozeným kulturním a vzdělávacím střediskem obce, pořádá každoročně akce v rámci projektu podpory volného času pro rodiče s dětmi, prarodiče i veřejnost nazvaný Mámo, táto... a oblíbené předprázdninové ozdravné a poznávací pobyty. S radostí prezentujeme školní dětskou uměleckou činnost, estetické prostředí školních budov, podnětnou rodičovskou i partnerskou spolupráci.

Škola musí neustále zlepšovat svou kvalitu, musí se vyvíjet, měnit, aby byla přínosem pro veřejnost, žáky i zřizovatele. V naší škole je takový kolektiv lidí,  který tyto cíle je ochoten budovat a dokáže je naplňovat. Současný stav jirenského školství není konečný, protože před námi je společný významný krok základního vzdělávání - budování druhostupňového školství, rozvoj zájmového vzdělávání a volnočasových aktivit pro širokou veřejnost.

• Máte zájem navštívit jirenskou školu? Rádi Vás uvidíme na školních akcích.

Hana Kudrnová, ředitelka školy