Vánoční Praha hravě

Vloženo: 19.12.2022 | Zobrazeno: 188x
Výlet V.A

Na čtvrtek 15. prosince si třída 5. A naplánovala projektový den s návštěvou hlavního města. Ani třeskuté mrazy, které v těch dnech svíraly Česko, ani zpoždění dopravy nás nezastavilo a v dopoledních hodinách čekal děti krásný slunný den v centru Prahy. Na Křížovnickém náměstí začala naše "bojovka", která se týkala historie a zejména Karla IV. Na pozadí krásné scenérie Pražského hradu si děti vyzkoušely, jaké jsou jejich znalosti dějepisu. Sešli jsme se zde s lektorkou společnosti "Praha hravě" a první soutěžní a poznávací část se konala právě na Křížovnickém náměstí. Připomněli jsme si zde co se děje v Klementinu, kdo nechal přesunout sloup s patronem Karlova mostu a proč. Čekalo nás mnoho zajímavých úkolů, za jejichž splnění získávaly děti zlaťáky či drahokamy. Ukázali jsme si krásy Karlova mostu, zajímavosti z jeho stavby, kde sídlí politici i proč jsou na mostech věžičky. Závěrečná část nás čekala v terénu s mapičkami na Kampě. Děti se rozdělily do týmů a společnými silami hledaly ty správné informace a indicie. Po vyhodnocení jsme s zjistili, že jeden z týmů získal rekordní počet bodů - to bylo radosti! Všichni byli odměněni sladkým překvapením, ale největší odměnou byla možnost zahřátí se díky teplému trdelníku či pečeným bramborovým lupínkům. Pak už nás čekala procházka na Staroměstské náměstí k vánočnímu stromečku, nasávání vánoční atmosféry při procházení uličkami staré Prahy, a nakonec cesta zpět do Jiren. Všichni se vrátili s krásně červenými tvářemi, snad i plni nových zážitků, a o to více natěšeni na vánoční svátky. Třída 5. A přeje všem krásné Vánoce!