Jednotná přijímací zkouška

Vloženo: 16.10.2020 | Zobrazeno: 185x
pro obory s talentovou zkouškou podání přihlášek do 30.11.2020 (umělecké, sportovní SŠ)

Vážení rodiče,

předáváme informace k jednotné přijímací zkoušce na SŠ 2020/2021. Bližší informace naleznete v aktivních odkazech.

Pro první kolo přijímacího řízení je možné podat až 2 přihlášky na obory vzdělání bez talentové zkoušky a až 2 přihlášky na obory vzdělání s talentovou zkouškou. V dalších kolech přijímacího řízení není počet přihlášek, které může uchazeč podat, omezen. Pokud se uchazeč hlásí do dvou oborů vzdělání na jedné škole, musí přesto podat dva tiskopisy přihlášky.

Termín podání přihlášky pro 1. kolo přijímacího řízení

1. obory vzdělání s talentovou zkouškou: do 30. listopadu 2020
  2.
  3. obory vzdělání bez talentové zkoušky: do 1. března 2021
  4.

Přihlášky se podávájí na speciálních tiskopisech (formuláři), které naleznete v záložce Tiskopisy přihlášek.

Přihlášku podává uchazeč, v případě nezletilého uchazeče jeho zákonný zástupce. Přihlášku je možné donést na podatelnu střední školy osobně nebo ji zaslat poštou. Návod pro její vyplnění naleznete v záložce Návod pro vyplnění přihlášky.

Uchazeči se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří požadují úpravu podmínek přijímacího řízení, musí spolu s přihláškou odevzdat také doporučení školského poradenského zařízení. Bližší informace naleznete v záložce Úpravy podmínek přijímacího řízení.

V případě, že uchazeč hlásí na obor Gymnázium se sportovní přípravou a zároveň na jiný maturitní obor, musí při vyplňování přihlášky dodržovat specifická pravidla.

Přehledné informace : https://prijimacky.cermat.cz/