Jak mluvit s dětmi o koronaviru?

Zobrazeno: 225x
Materiál MŠMT

JAK MLUVIT S DĚTMI O KORONAVIRU? POMŮŽE PŘÍRUČKA I KOMIKS!

Komiks korona2
Současná pandemie koronaviru se dotýká i dětí, které často nerozumí tomu, proč nesmí do školy nebo navštěvovat své babičky a kamarády. Speciálně pro naše české prostředí vznikla příručka "Koroňák není kamarád!", která pomůže dospělým toto téma s dětmi lépe komunikovat.

Cílem příručky je děti informovat, upevnit jejich žádoucí chování a emočně je podpořit ve vztahu ke koronaviru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc Covid-19. Příručka "Koroňák není kamarád" byla adaptována s ohledem na potřeby dětí zejména okolo 8-12 let, využitelná je však i pro mladší děti či dospívající. Dětem i dospělým může sloužit k zamyšlení nad jejich emocemi, otázkami, odolností i zdroji ke zvládání zátěže, které máme v sobě či okolí.

První část příručky je zaměřena na informace a sebe-edukaci dítěte. Druhá část se zaměřuje na emoce dítěte, jeho zdroje a zvládání stresu. S materiálem je vhodné, aby dospělý pracoval spolu s dítětem, byl mu k dispozici pro zodpovězení otázek, reagoval na jeho nejistoty, strach či další emoce a posílil jeho dobré způsoby zvládání, podpořil v něm potřebu sounáležitosti, aktivity a pomoci druhým.

Příručka v pdf je k dispozici zde: Koroňák není kamarád
Verze příručky pro tisk zde: Koroňák není kamarád - tisk

Návod, jak příručku používat, lze stáhnout zde: Návod k příručce
Verzi návodu pro tisk zde: Návod k příručce - tisk