A

Hvězdy v Nehvizdech

Vloženo: 29.2.2020 | Zobrazeno: 366x

Jirenské „hvězdy“ v Nehvizdech

V úterý 21.1. se v Nehvizdech konaly atletické závody základních škol z širokého okolí. Závodníci
se utkali ve 3 disciplínách. První stupeň absolvoval sprint na 60 m, skok z místa a hod raketkou. Druhý stupeň poté bojoval ve vrhu koulí, skoku dalekém a sprintu na 60 m. Závodníci byli rozděleni
do 4 kategorií (2. a 3. třída, 4. a 5. třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída). Každá disciplína byla dle umístění obodována a následně bylo provedeno finální umístění ze všech disciplín. Naši školu reprezentovalo 16atletů.
Pojďme se podíval na výsledky chlapců a dívek z II. stupně. Bramborovou medaili v celkovém bodování vybojovala Alžběta Karkušová (8. třída), která se blýskla 2. místem na 60 m (9,20s) a 4. místem ve skoku dalekém (4,01m). Třetí místo v běhu na 60m brala za krásný výkon 9,22s Karolína Součková z 8. třídy. Kája obsadila 5. místo v celkovém bodování. V chlapské kategorii naši školu reprezentovali Martin Hnízdil a Adam Rat (8. třída). Kluci se mezi sebou „rvali“ o každý bod a střídali
se v jednotlivých umístěních na 6. a 7. místech. Z druhého stupně nás reprezentovali ještě Anna Durčanová, Lukáš Kopřiva a Daniel Rat (6. třída) a Nikola Štiková (7. třída).

Závodu se zúčastnili také naši nejmladší. Nejlépe se vedlo Adamu Červenkovi (3. třída), který získal
3. místo ve skoku z místa (177 cm) a celkově se umístil na 5. místě. Adama doplnili další atleti, kteří spolu s ním navštěvují atletický kroužek. David Šebelík, Viktorie Kejhová a Tereza Dokoupilová (3.třída) statečně bojovali i s hodem raketkou, která často měla svou vlastní hlavu a létala si po svém ????. Největší množství soupeřů měli žáci a žákyně ze 4. tříd. Filip Rybář statečně urval krásné 7. místo. Eliška Bartošová, Jan Junger a Lucie Pospíšilová se náramně porvali se startovními bloky a v běhu na 60m bodovali z předních míst.

Snaha, zájem i nasazení našich mladých sportovců ukazuje, že se těchto klání chtějí pravidelně účastnit a bojovat o co nejlepší umístění. Atleti nebojovali jen se soupeři, ale také sami se sebou, neboť pro některé z nich to byla premiéra. Materiální podmínky, které máme k dispozici od letošního roku nám umožňují vyzkoušet si a naučit se mnoho pohybových dovedností od gymnastiky až po sportovní hry nebo atletiku a rozvíjet své schopnosti s pomocí využití různých pomůcek.

Věřím, že v následujících letech se naše škola bude aktivně účastnit mnoha sportovních soutěží i závodů, neboť zájem o sport u dětí neopadá. Naopak. Přes 70 přihlášených dětí na atletický kroužek a kroužek sportovních her v letošním roce je toho důkazem.