Sběr papíru - nové informace

Vloženo: 26.2.2020 | Autor: Smetanova | Zobrazeno: 157x | Zatím neupraveno

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se změnila sitace týkající se výkupu starého papíru, přikládám mail od firmy, která starý papír od nás vykupuje:

Vážená paní ředitelko,

Vážený pane řediteli,

vzhledem k nepříznivé situaci se sběrovým papírem, která se zatím nelepší a týká se hlavně kartonu, lepenky a smíšeného papíru, nebudeme tyto druhy do odvolání od školských i mimoškolských zařízení odebírat.

Soutěž ve sběru  pořádáme v rámci motivace dětí a mládeže k třídění odpadu, ochraně životního prostředí a k získávání potřebných znalostí o možnostech využití druhotných surovin, ale také aby přinesla potřebné finanční prostředky a v této době jsou tyto druhy papíru odebírány pouze s poplatkem, který pokrývá třídění, lisování a dopravu materiálu.

Jelikož chceme nadále udržovat spolupráci s Vámi, převezmeme od Vás sběrový papír, který musí splňovat tyto podmínky:

-směs 1,11 (tzv. Deinking ) - noviny, časopisy, letáky, katalogy, telefonní seznamy, kancelářský papír, knihy bez tvrdých vazeb (akceptujeme balení této směsi v kartonové krabici)

V případě toho, že máte již nahromaděný sběr z předchozího období a obsahuje nevyhovující druhy papíru, výjimečně tento materiál od Vás odebereme. Další sběr pak už proběhne dle nově nastavených podmínek. Vše ostatní zůstává beze změn.

Prosíme Vás tedy, abyste karton, lepenku a smíšený papír do sběru už nevozili.

Děkujeme za pochopení.

Margita Smetanová