Exkurze Liberec

Vloženo: 11.11.2019 | Zobrazeno: 245x
Děti hodnotí...

Liberec 2019

Dne 21.10 2019 v 8 hodin jsme odjeli do Liberce. Cesta trvala hodinu a půl. Poté jsme vyjeli do 2/3 Ještědu a zaparkovali na parkovišti, odkud jsme šli na horu Ještěd. Hora Ještěd má 1012 m.n.m. Když jsme přišli na vrchol, asi 20 minut jsme odpočívali a pak jsme sešli na parkoviště, kde čekal autobus. Po cestě z Liberce jsme hledali McDonald’s, kde by se dalo zaparkovat, abychom se mohli naobědvat, ale hledali jsme marně, tak jsme zastavili na benzínové pumpě. Potom jsme jeli do větrných elektráren ve městě Jindřichovice pod Smrkem. Tady  jsme měli přednášku a možnost nahlédnout do strojovny. Odtamtud jsme se vydali do Nového Města pod Smrkem, kde jsme byli ubytováni. My jako sedmá třída jsme měli jednu chatku a osmá třída měla druhou chatku. Po příjezdu jsme měli asi 20 minut na přichystání se do renesančních lázní. V lázních jsme byli hodinu a potom jsme se vydali na večeři do jídelny. Měli jsme čínu, která nikomu moc nechutnala. Učitelé nám povolili si objednat pizzu. Obvolali jsme asi 8 pizzérií z Liberce a nikdo nám jí nechtěl dovézt. Tak jsme nakonec od osmáků zjistili telefonní číslo na pizzérii z Frýdlantu. Netrpělivě jsme čekali půl hodiny. Pak všichni byli spokojeni a najedeni. Večer jsme si povídali. Ráno byl budíček v 6:45 a v osm hodin byla snídaně, ale před snídaní jsme si museli zabalit a uklidit na cestu do Liberce. K snídani byl švédský stůl. Pak jsme vyrazili do iQLANDIE - moderního centra zážitkového učení.  iQLANDIE se nám opravdu líbila. Mohli jsme si vyzkoušet různé pokusy. Pak jsme vyrazili zpět do Jiren ke škole.

Děkujeme všem učitelům za super výlet.

Nikola Štiková, 7.ročník