Kotva
Zvonění

7:40 – 7:55

Příchod do školy

 

7:55 – 8:00

Příprava na vyučování

 

1. 8:00 – 8:45

2. 8:55 – 9:40

3. 10:00 – 10:45

4. 10:55 – 11:40

5. 11:50 – 12:35

6. 12:45 – 13:30

Konec dopolední výuky

 

7.  13:40 – 14:25

8.  14:35 - 15:20

Konec odpolední výuky

 

Rozvrhy
Mapa webu
A
A
A

Prázdninová vycházka

Vloženo: 28.10.2019 | Autor: Kudrnova | Zobrazeno: 169x | Zatím neupraveno
Dětem i rodičům pro zábavu doporučuje III.A

Děti, možná ani nevíte, co zajímavého můžete objevit v okolí školy a jirenského rybníka.  Děti ze 3.A mají za sebou poučnou vycházku v hodině prvouky, můžete si o tom přečíst, a pak se vypravit na průzkum. Vezměte si s sebou i pracovní listy - najdete je na školním webu, odkaz O škole -  naučná stezka. 

 

Památná místa naší obce
Učebnice, sešit, obrázky, paní učitelka má výklad, žáci poslouchají, odpovídají, ale….. !!!!!!
Tentokrát jsme šli ven, rozhlížet se po naší obci, místě, kde žijeme, navštívili jsme zajímavá místa. Nemusíme chodit daleko, neboť v těsné blízkosti naší školy je pomník, který je věnovaný padlým hrdinům, socha sv. Judy Tadeáše, kostel sv. Petra a Pavla, zvonice, kříž .
Dalším cílem byla sokolovna, dvůr u obecního úřadu, pamětní deska, moštárna, děti se dozvěděly, že patronem Jiren, byl pan Antoš. Ve výtvarné výchově jsme následně malovali místa, která děti zaujala. Žáci překvapili. Když slyšeli o malíři Josefu Navrátilovi, který maloval stěny na zámku, chtěli, aby jejich dílo, bylo stejně dokonalé.
Jirenská stezka
Další hodinu jsme šli opět ven. Počasí bylo dokonalé, děti natěšené, víc si učitel nemůže přát.
Za okny svítilo podzimní sluníčko, proto jsme opět výuku absolvovali venku. Cílem bylo splnění úkolů z pracovního listu, který je ke stažení na stránkách naší školy. Vybaveni tužkou, listem, dobrou náladou, že nebudeme sedět v lavici, začala hodina.
Děti poctivě a pozorně četly všechny informační tabule, odpovídaly na kvízové otázky, které jsou na tabulích. Jak jinak, než správně, protože, než jsme opustili brány školního dvora, byla stanovena jasná pravidla: slušnost a aktivita. Holky a kluci s nadšením stezkou, která vede bezpečnými místy, prošli, povídali, diskutovali, doplňovali do listu odpovědi. V kaštance jsme si zaběhali, obdivovali krásu a barvy vzrostlých stromů.
Nálady byla výborná, pohoda, klid, oboustranná spokojenost. Rozvrh a čas jsou neúprosní, proto jsme spěchali zpět do školy, aby děti stihly další hodinu.
Výsledky testíku, kvízu byly výborné, jak jinak !!!  Naši malí Jireňáci se neztratí, obstáli. Některé žáky potrápil znak Nehvizd, jiné, vyhledávání slov v textu, která potřebovali do křížovky, ale protože jsou děti dobří kamarádi, tak si občas pomohly dobrou radou.
Vycházka byla fajn, tak moc se nám venku líbilo, že se těšíme na další hodinu prvouky venku.
                                                                                                                                        Mgr. Pavla Krutská