MŠMT - Soubor hygienických pokynů

Vloženo: 2.5.2020 | Zobrazeno: 412x
pokyny máme...

Vážení rodiče,
předkládám vám očekávané hygienické a bezpečnostní pokyny k  osobní přítomnosti žáků prvních stupňů základních škol na vzdělávacích aktivitách formou školních skupin od 25.5.2020. Účast žáků však nebude povinná. V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků bude i nadále pokračovat distanční výuka.

O organizačním postupu, provozních podmínkách ve škole a povinnostech zákonných zástupců budete včas informováni v nejbližších dnech, pak vás prosím o rychlou spolupráci.

Děkuji. Hezké, klidné a zdravé dny přeje Hana Kudrnová.

Informace MŠMT ČR:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy avizovalo, že na přelomu dubna a května připraví soubor hygienických a bezpečnostních pokynů pro školy. Ministr školství Robert Plaga včera, v pátek 1. května, na tiskové konferenci oznámil, že resort materiály finalizoval a nyní budou distribuovány do škol a zřizovatelům. "Na materiálech jsme úzce spolupracovali s ministerstvem zdravotnictví a jeho pracovní skupinou pro řízení uvolňování karanténních opatření v čele s epidemiologem Rastislavem Maďarem. Primární pro nás byla proveditelnost. Jsem toho názoru, že se nám podařilo najít dobrý kompromis," řekl ministr školství na tiskové konferenci.

Manuál pro mateřské školy naleznete ZDEpro školy základní pak ZDE a školy střední a konzervatoře ZDE.

Součástí materiálů je také čestné prohlášení, které je k vytištění ZDE.

V příštím týdnu bude resort distribuovat ještě obdobné materiály pro vyšší odborné školy, základní umělecké školy, střediska volného času a školská poradenská zařízení.

Více o harmonogramu uvolňování v oblasti školství se můžete dočíst ZDE