10 zlatých pravidel sněženek a machrů

1. Každý z vás je něčím výjimečný a důležitý, proto když někoho „nemusíš“ neznamená to, že se mu budeš posmívat, nebo mu ubližovat!

2. Jsme Tvoje parta-Tvoji kamarádi, proto když budeš mít jakýkoliv problém a budeš nám ho chtít říct, udělej to. Víc hlav víc ví a kamarádi jsou od toho, aby si pomáhali.

3. Pokud se Ti něco nelíbí, přijď a pověz to. Pověz to slušně a dodej si odvahy. Křivda je jedna z nejhorších věcí a u nás se nepěstuje. I nepříjemné věci Tě v životě potkají, a pokud máš pocit, že Ti bylo ukřivděno, musíš to říct, za to se u nás netrestá!

4. Legrace je báječná věc! A umět si udělat legraci i sám ze sebe-to je velká frajeřina. Neber se tak vážně a neurážej se, smích léčí!

5. Dodržuj pravidla! Můžeš hodně věcí, ale vždycky znej hranici, za kterou už nelze jít!

6. Budeš-li mít nějaký nápad, nebo nějakou novinu, kterou by Sněženky a Machři měli vědět,sem s ní. Žádný nápad není „uhozený“, vše se počítá a třeba se budeš divit, jak zaboduješ.

7. Nelži a nepodváděj!! Vše se dá vyřešit, za nic se nemusíš stydět. Lež je trapná, ne pravda, pamatuj na to!

8. Nezapomeň na to, že slovem můžeš moc ublížit. Raději si 2x rozmysli, než něco řekneš. Jednou řečené už zpátky vzít nemůžeš!

9. Budeme se potkávat celý školní rok, v družině si máš odpočinout, bavit se, chovej se tak, ať nemusíme řešit hlouposti a nesmysly, a ať si náš společný čas pořádně užijeme!

10. Jak se do lesa volá-tak se z lesa ozývá…,budete-li vy hodné, já budu také.

Instruktor Brťka

Za oddělení Sněženek a Machrů zpracovala:

Margita Smetanová alias instruktor Brťka