U nás i rodiče chodí do školy...

13.01.2009 20:55

 V  I. B se dějí věci. Rodiče chodí do školy během vyučování a dětem předčítají.  Jejich počínání je obdivuhodné, neboť mnozí čtou pouze svým dětem v azylu domova a proto velmi oceňuji, že odhodí stud a zpestří nám jednu páteční hodinu. Doufám, že tato zkušenost je pro rodiče také užitečná, protože užít si své dítě v jiné situaci a jiném prostředí, než jsou zvyklí, může být zajímavé.  Prvním účinkujícím se stal tatínek pan Kopecký. Četl příběhy z knihy M. Viewega - Pohádky pro unavené děti a mohu říci, že při volbě knížky měl opravdu šťastnou ruku. Svým čtením děti ihned zaujal, ony poslouchaly velmi pozorně a po každé povídce se dožadovaly přídavku. Neformálnost a výjimečnost hodiny podtrhovalo také rozmístění lavic. Děti neseděly za sebou, jak jsou zvyklé, ale lavice byly ve třídě uspořádány do tvaru písmene U. Celá hodina měla velký úspěch. Této první "rodičovské čtecí" hodině náhodou přihlížela také maminka Melicharová a možná i proto se později připojila do řady "čtecích rodičů".

                                                                                                                                                                                         Jana Nová

 

 

Zpět