Škola trochu jinak - podruhé

30.11.2008 13:49

Druhým pokračováním oslav k 310. výročí školy bylo slavnostní odpoledne v neděli 23.11.2008 v jirenském kulturním domě. Po koncertu Jaroslava a Pavly Marianových a vystoupení tanečního kroužku Ditrdance si každý návštěvník mohl vybrat z tvůrčích aktivit - Zápis do 1.třídy nanečisto, Maturita – 5.ročník, Malování na hedvábí, Ubrousková technika. A kdo nechtěl přemýšlet a tvořit, prohlížel výstavu nebo sledoval DVD. Obě volby zájemcům představily život školy za uplynulých 10 let, odtajnily historické dokumenty a fotografie a také poskytly pohled na třídy v minulosti a současnosti.

Některé školní pomůcky vydražily paní učitelky až z roku 1958 a jak bývá zvykem – překvapily a pobavily. Závěr oslavy okořenila skupina BeToon. Napětí přineslo vyhodnocení soutěže Velká záhada školy. První cena byla nádherná a sladká a prý i dobrá. A kromě hezkého odpoledne si budeme pamatovat, že napadl první sníh.

Atmosféru setkání můžete nasát v naší fotogalerii a zavzpomínat u videa.

Zpět