Projekt "Jablíčkový den"

10.10.2018 12:35
Dnes jsme si užili dopoledne plné jablíček. Rodiče s dětmi přinesli mnoho krásných jablíček, ale také napekli a přinesli tolik jablíčkových dobrot, že děti nemohly ani vše ochutnat. Ochutávka byla přesto pestrá - od čerstvých šťavnatých jablíček, přes jablečné muffinky, koláče pečené i nepečené až po křížaly a jablečný džus. Dávku vitamínů máme dnes určitě dostatečnou :-)

Stihli jsme si o jablíčkách povídat, vysvětlili jsme si zásady při pěstování, podmínky k růstu jabloní, kdy se jablíčka sklízí a jaká jablíčka konzumujeme a proč. Pomocí jablíček jsme rozvíjeli sluch, zrak i hmat - hledali jsme v jablíčkách slabiky, zavařovali do sklenic matematický kompot, poslouchali pohádku o jablíčku, hledali správné dvojice jablíček, psali jablíčkové psaní, zkoumali jsme jejich tvar, velikost, z jakých částí se jablíčko skládá a na závěr si jablíčka obtiskly do šablony zavařovací sklenice a zavařili si je tak na výstavu :-)

Zpět

Fotogalerie: Projekt "Jablíčkový den"

/album/fotogalerie-projekt-jablickovy-den/jablicka1-jpg/ /album/fotogalerie-projekt-jablickovy-den/jablicka2-jpg/