Pohádka Jak dědeček a babička k dětem přišli

20.04.2009 22:06

Děti z 1. a 2. oodělení ŠD vymyslely pohádku pro naše skřítky. Všímálek a Šikulinka mají rádi pohádky a tak jsme se s dětmi rozhodly, že pohádku pro ně vytvoříme. Paní učitelka Válová začala s první větou, pak pokračovala paní vychovatelka Hnízdilová a potom každé z dětí navázalo další větou. A pohádka se začala pomalinku rodit...

Jak dědeček a babička k dětem přišli

V jedné malé chaloupce na samotě žil hodný dědeček. S dědečkem v chaloupce žila babička, která si pořád něco vymýšlela. Měli co jíst a dědeček každé ráno chodil do lesa na houby, babička myla nádobí. Ale ta babička byla taková, že si jednou vymyslela, že chce syna. Dědeček jednoho rána šel do lesa a narazil na kouzelnou houbu. A ta mu řekla, že mu splní každé přání, ale dědeček nevěděl, co si má přát. Doma to řekl babičce a ta ho poslala zpátky k houbě, že chce 2 děti. Dědeček řekl houbě babiččino přání a houba řekla: "Tak dobře, splní se ti to, když pro mě uděláš tři věci". Dědeček souhlasil. "Musíš mi přinést kouzelnou sedmikrásku". Ale dědeček nevěděl , kde ji hledat. A jak hledal, potkal lišku a zeptal se jí na sedmikrásku. "Najdeš ji za kopcem", poradila mu liška. Dědeček si pomyslel, že je to daleko, ale šel. Jenže tam bylo plno sedmikrásek a dědeček nevěděl, která je ta pravá. Až zahlédl blýskavou kytičku a ta byla ta kouzelná sedmikráska. Donesl ji houbě a houba řekla: "První úkol jsi splnil, teď druhý. Musíš najít horský pramen a donést mi napít". Dědeček šel, byl smutný, protože hory byly moc vysoké. Šel a šel, až potkal sovu. "Moudrá sovo, nevíš, kde je horský pramen?". Sova se zamyslela a milému dědečkovi poradila, že nejlépe bude, když dojde k vysokému komínu, kde hnízdí čáp a poprosí ho, aby ho k pramenu donesl. A tak dědeček udělal, pramen našel a houbě donesl napít. Houba dala dědečkovi třetí, nejtěžší úkol. "Musíš najít mého ztraceného syna." "Ale jak vypadá tvůj syn, muchomůrko?" "Vypadá jako já, jen je menší." Dědeček šel hledat do lesa, hledal a hledal a nenašel. Potkal medvěda a zeptal se, zda zná muchomůrčina syna. Medvěd odpověděl: "To víš, že znám, to je ta nejlepší houba, kterou jsem dnes snědl k obědu." Dědeček šel za babičkou a řekl jí, že medvěd snědl syna kouzelné houby a teď neví, co dělat. Babička mu řekla, že houbu vyrobí. "Uděláme jí z dřevěného hříbku na spravování ponožek." Dědeček ho nabarvil na bílo a s červeným kloboukem a bílými tečkami. A potom jej odnesli ke kouzelné houbě. Když se druhého dne dědeček a babička probudili, uviděli na postýlce dvě miminka. Mezitím houba zjistila, že syn je falešný a dostala zlost a chtěla je potrestat tím, že jim děti vezme. Ale potom se jí dědečka a babičky zželelo a děti jim nechala pod podmínkou, že budou hodní a nebudou už podvádět. Dědeček a babička byli šťastni, syn dostal jméno Honzík a dceruška Maruška. A žili šťastně až do smrti.

To byla hezká pohádka, že? Moc jsme se při psaní pobavily a zasmály. Nakonec se děti pustily do její ilustrace.

Vaše děti a vychovatelky I. a II. odd. ŠD

Zpět