Krajské kolo soutěže - opět úspěch!

21.05.2009 21:58

Dnes jsme se Zuzkou, Lenkou, Fanynkou, Bárou a Eliškou vyrazily do Toulcova dvora (ekofarma v Praze 10), kde se konalo krajské kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků. Soutěže se zúčastnily hlídky z Prahy a Středočeského kraje. V naší kategorii I.stupně se zúčastnilo 6 hlídek z Prahy a stejný počet ze Středočeského kraje. Po prezentaci si Zuzka jako velitelka hlídky vylosovala číslo 2. To jsme ještě netušily, že toto číslo nás bude doprovázet až do konce soutěže.

A pak vše začalo. Odstartovaly jsme transportem raněných, dále následovalo poranění nohy způsobené sekyrkou a dále pak jsme pokračovaly obvazovou technikou, kde si každá z dívek vylosovala dvě zranění, na kterých předvedly práci s obvazy. Další stanoviště bylo se zlomeninou předloktí, bodnutím včely a poraněním kotníku. Holky si se vším (až na drobné chybičky) poradily. Jako poslední na děvčata čekalo stanoviště, kde byl mladík v bezvědomí a dívka se střepem v ráně. Holky pracovaly přes horké, slunečné počasí velmi dobře a úspěšně, zaslouží si velkou pochvalu - jsou prostě jedničky! Pak už jsme netrpělivě čekaly na vyhlášení soutěže. Po vyhlášení 3. místa v nás byla malá dušička, bály jsme se, abychom stejně jako loni neskončily čtvrté ... Ale nestalo se tak! Pak porota vyhlásila: "2. místo obsadila Základní škola Jirny". Měly jsme pohár a obrovskou radost! Moc jsme si to přály!

Za odměnu nás v pondělí čeká od předsedy okresní organizace ČČK pana Šnábla večeře, kde to ještě patřičně oslavíme!

Holky, děkuji!!!

Darina Hnízdilová

Zpět

Fotogalerie: Krajské kolo soutěže - opět úspěch!

/album/fotogalerie-krajske-kolo-souteze-opet-uspech-1/p1010372-jpg1/ /album/fotogalerie-krajske-kolo-souteze-opet-uspech-1/p1010374-jpg1/ /album/fotogalerie-krajske-kolo-souteze-opet-uspech-1/p1010375-jpg1/ /album/fotogalerie-krajske-kolo-souteze-opet-uspech-1/p1010376-jpg1/ /album/fotogalerie-krajske-kolo-souteze-opet-uspech-1/p1010377-jpg1/ /album/fotogalerie-krajske-kolo-souteze-opet-uspech-1/p1010378-jpg1/ /album/fotogalerie-krajske-kolo-souteze-opet-uspech-1/p1010379-jpg1/ /album/fotogalerie-krajske-kolo-souteze-opet-uspech-1/p1010380-jpg1/