iQLANDIA, Malý Mozart - Dětská opera Praha

21.02.2016 20:29

Minulý týden byl skutečně bohatý na zážitky. Ve čtvrtek jsme se vydali do Liberce na laborky a vyzkoušet si, jakou sílu má zemětřesení, vichřice, přetáhnout přes sebe bublinu, orientovat se ve tmě, jak funguje lidské tělo atd. Mezi desítkami exponátů byla i dočasná výstava utajených zbraní 2. světové války. A co laborky? Někteří z nás ještě neměli možnost pracovat s mikroskopem. Ochotní a zkušení lektoři seznámili děti se základními funkcemi mikroskopu a bezpečností práce. Každá skupinka dostala do rukou řadu vzorků, které mohla důkladně prozkoumat. Na závěr se každý podíval na strukturu svého vlasu, nehtu, jak vypadá písek, cukr nebo sůl pod mikroskopem.

V rámci hudební výchovy děti v pátek navštívily Dětskou operu - W. A. Mozart v kostele Sv. Šimona a Judy v Praze. V představení zazněly ukázky z děl: Malá noční hudba, Figarova svatba, Don Giovanni, Kouzlená flétna a další. Zpěv byl prokládán prózou z Mozartovy korespondence. Celé představení bylo veselé a žertovné. Tak jako byl svou duší W. A. Mozart, který patřil Praze a Pražanům.

 

Zpět