Když maminky mají svátek

děti vyrábějí, stříhají, malují. I naše třída se pečlivě připravila a vyrobili jsme květiny z krepového papíru. Složit harmoniku z pruhu papíru, zajistit a omotat gumičkou, byl pro některé žáky nadlidský výkon. Prstíky neposlouchaly, kytky padaly, některé děti ztrácely trpělivost a klid. Po prvních nezdarech, návalech vzteku a beznaděje se práce podařila a každý odcházel domů se svou vlastnoručně vyrobenou květinou.

Málo dětí si doma vezme nůžky, papír a stříhají, vyrábějí. Mezi dětmi se pozná při hodinách pracovní činnosti, kdo si občas  vyrobí nebo vystříhne drobný výrobek. Mnoho dětí si neví rady, pokud mají zavázat mašličku, tkaničku. Vynález suchého zipu je převratný, ale nevyřeší vždy všechno. Přeložit papír a rozpůlit bez nůžek je pro větinu dětí hrůzná představa.

V dnešní době je na trhu mnoho dětských časopisů, kde se luští osmisměrky, na které jsme narazili při prvouce. Někteří žáci nevědí, jak hledat, jak slova spojovat. Šikovné ruce se pak uplatní při hodinách matematiky, kdy pracujeme s kartičkami násobilky a je třeba rychlé manipulace.

Přimlouvám se za děti, kupujte dětské časopisy, kde si mohou provičit mysl i ruce.

Fotogalerie: U nás je veselo

/album/fotogalerie-u-nas-je-veselo/a-leti-jpg/ /album/fotogalerie-u-nas-je-veselo/ale-vysledek-byl-uzasny-jpg/ /album/fotogalerie-u-nas-je-veselo/ani-pritomnost-fotoaparatu-deti-nevyrusila-jpg/ /album/fotogalerie-u-nas-je-veselo/devcata-pracovala-peclive-jpg/ /album/fotogalerie-u-nas-je-veselo/dscf2632-jpg1/ /album/fotogalerie-u-nas-je-veselo/kvetina-ve-vaze-jpg1/ /album/fotogalerie-u-nas-je-veselo/vznika-kuratko-jpg1/ /album/fotogalerie-u-nas-je-veselo/dscf2439-jpg1/